Drodzy Rodzice i Przyjaciele szkoły

Opublikowano: 2019-03-28 20:14, Numer artykułu: 12137 , Autor: P.Paradowski

Kwiecień to Światowy Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu. Tradycyjnie, w dniach 1 - 5 kwietnia, społeczność Zespołu Szkół nr 29 w Bydgoszczy jest organizatorem wielu akcji propagujących wiedzę na temat autyzmu. W ramach wspierania osób z autyzmem, odbywają się w tych dniach: konkursy, quizy, warsztaty, zabawy integracyjne na temat autyzmu. Symbolicznie, obchodom tego dnia towarzyszy kolor niebieski.

W dniu 2 kwietnia, z okazji Światowego Dnia Autyzmu:
uczniowie klas 0-III Szkoły Podstawowej nr 13, dzieci z Przedszkola nr 31 i Ośrodka Rewalidacyjno – Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem, spacerując po ulicach osiedla Błonie i Jary, wręczają mieszkańcom Bydgoszczy ulotki informujące o zaburzeniach spektrum autyzmu (godz.: 1030-1200);
uczniowie klasy IV-VIII, idąc ulicami miasta ze szkoły na Wyspę Młyńską, wręczają mieszkańcom ulotki dotyczące autyzmu (godz.: 950-1230);
o godz. 2000 – zaplanowane jest spotkanie nauczycieli, terapeutów, rodziców i dzieci w galerii handlowej FOCUS na tarasie Pizza Hat, skąd ok. godziny 2000 będziemy mogli podziwiać podświetlony na niebiesko Most Uniwersytecki.

Serdecznie zapraszamy do wspólnych obchodów Światowego Dnia Autyzmu