Stowarzyszenie na rzecz Osób z Autyzmem i Innymi Niepełnosprawnościami "Za Szybą"

Opublikowano: 2023-04-24 18:02, Numer artykułu: 67678 , Autor: Re.Białecka

Jesteśmy Stowarzyszeniem, powołanym przez rodziców dzieci z autyzmem. Datą powstania organizacji jest czerwiec 2010 roku, jednak od wielu więcej lat walczymy o lepsze jutro naszych pociech. W naszym stowarzyszeniu działają także terapeuci, którzy posiadają duże doświadczenie w pracy z osobami ze spektrum, ponieważ na co dzień pracują w Ośrodku Rewalidacyjno-Wychowawczym dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem.
Staramy się pozyskiwać środki finansowe z różnych projektów, dzięki temu możemy realizować nasze cele: zajęcia terapeutyczne indywidualne i grupowe. Ponadto raz  w roku organizujemy dla naszych podopiecznych wyjazd terapeutyczny, gdzie dzieci i młodzież spędzają czas pod okiem profesjonalistów i rodziców. Współpracujemy z Zespołem Szkół nr 29, większość naszych projektów realizujemy przy wsparciu dyrektora placówki.
Chcemy zrobić wszystko, aby dzieciom żyło się lepiej. Ze względu na narastający problem autyzmu (z roku na rok diagnozowanych jest coraz więcej dzieci) powołaliśmy nasze stowarzyszenie i poszukujemy osób i instytucji chętnych do współpracy.

Ze względu na marginalizację oraz społeczną izolację dzieci i ich rodzin naszym celem jest szeroko rozumiana pomoc w przezwyciężeniu tego problemu. Zależy nam na zapewnieniu dzieciom bezpiecznej i jak najbardziej samodzielnej przyszłości. Chcielibyśmy aby problem naszych podopiecznych stał się bardziej zrozumiały i znany dla społeczeństwa. Osoby z autyzmem wizualnie nie odbiegają od "normalności", ale ich zachowanie jest bardzo często niezrozumiałe i nie akceptowane przez ludzi. Jako rodzice i terapeuci jesteśmy bardzo zaangażowani w bieżące usprawnianie i uspołecznianie dzieci z autyzmem, myślimy także o ich dalszej przyszłości, tak aby były jak najbardziej samowystarczalne.

Zapraszamy serdecznie w nasze szeregi, pomagajmy, działajmy razem :)

Zarząd Stowarzyszenia:
- prezes: Joanna Łapniewska,
- wiceprezes: Agnieszka Wypych,
- skarbnik: Justyna Szczepanek,
- sekretarz: Bartłomiej Kałek,
- członek zarządu: Katarzyna Dworzecka.

Osoba do kontaktu: Maja Brakowska tel. 503959067