ZAWIESZENIE ZAJĘĆ

Opublikowano: 2020-03-18 12:44, Numer artykułu: 21737 , Autor: Re.Białecka

17 marca 2020 r.

Szanowni Państwo!

W związku z prośbą o doprecyzowanie informacji z dnia 13.03.2020 uprzejmie informuję:

Oczywistą rzeczą jest, że w bieżącej sytuacji epidemiologicznej uczniowie nie są poddani kwarantannie domowej a jedynie mają unikać kontaktów w dużych grupach. Zatem wszelkie spacery i przebywanie na powietrzu w izolacji od większych skupisk ludzkich jest dozwolone; uczniowie jedynie nie mogą korzystać z zajęć edukacyjnych na terenie szkoły a realizują te obowiązki zdalnie, na terenie domu, korzystając z pomocy rodziców/ opiekunów prawnych/ oraz nauczycieli pozostających do dyspozycji online. Warto podkreślić, że przemieszczanie się swobodne większych grup uczniowskich zdecydowanie wzmaga możliwość zarażenia się wirusem. W ramach działań prewencyjnych mogą być, zatem poddawani kontroli przez stosowne służby. Sposób pełnienia nad nimi opieki w tym wyjątkowym czasie leży wyłącznie po stronie rodziców/ opiekunów prawnych. Warto, więc wykorzystać ten czas na wzmacnianie wzajemnych relacji.  Tą drogą składam podziękowanie tym z Państwa, którzy w trosce o swoje dzieci pomagacie nam, nauczycielom, przeprowadzić je przez ten trudny i dotychczas niespotykany tryb realizacji obowiązku szkolnego. Zapewniam, że pozostajemy, jako grono pedagogiczne do Państwa dyspozycji. Nauczyciele na bieżąco przekazują Państwu zadania do indywidualnej realizacji w domu, pozostają w kontakcie online, przez e-dziennik czy za pomocą telefonu. Również dyrekcja szkoły jest do Państwa dyspozycji. Zapraszam do kontaktów za pomocą e-dziennika, przez stronę e-mail lub za pomocą telefonu. Nie zalecam kontaktów bezpośrednich, choć w szkole codziennie pełnione są dyżury kadry kierowniczej.

Aktualna sytuacja jest dla nas wszystkich bardzo trudna i dotychczas niespotykana. Proszę o zaangażowanie wszystkich Państwa na miarę indywidualnych możliwości, zarówno w zakresie realizacji procesu edukacyjnego jak i otoczenia opieką uczniów poza czasem realizacji obowiązków szkolnych.

Zapraszam do kontaktu i pozostaję do Państwa dyspozycji.

Katarzyna Machalińska – dyrektor placówki.

11 marca 2020 r.

Informujemy, że na podstawie decyzji Ministra Edukacji Narodowej, wynikającej z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa, w dniach 12 – 25 marca 2020 r. zajęcia dydaktyczno – wychowawcze w Zespole Szkół nr 29 zostają zawieszone. W dniach 12 i 13 marca 2020 r., dla dzieci, których rodzice nie mogą zapewnić  opieki, prowadzone będą zajęcia opiekuńcze.

Decyzja o 14 dniach zawieszenia zajęć dydaktyczno- wychowawczych nie wpływa na razie w żaden sposób na organizację roku szkolnego i terminarz przeprowadzenia egzaminu.
Na platformie MEN epodreczniki.pl udostępnione są e –materiały do wykorzystania do samodzielnej nauki przez uczniów.

Apelujemy do wszystkich - to nie są ferie! To czas kwarantanny, czas, który powinniśmy spędzać w domu.

Zgodnie z ww. decyzją z zawieszenia zajęć wyłączone są:

- poradnie psychologiczno-pedagogiczne;

- specjalne ośrodki szkolno-wychowawcze;

- młodzieżowe ośrodki wychowawcze, młodzieżowe ośrodki socjoterapii, specjalne ośrodki wychowawcze, ośrodki rewalidacyjno-wychowawcze;

- przedszkola i szkoły w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej;

- szkoły w zakładach poprawczych i schroniskach dla nieletnich;

- szkoły przy zakładach karnych i aresztach śledczych.

Apeluję jednak o uwagę i w miarę możliwości proszę o zastosowanie się zasad ogólnych, tj. pozostawienie dziecka w kwarantannie domowej.

dyrektor Zespołu Szkół nr 29

Katarzyna Machalińska