SZLACHETNA PACZKA 2019

- 3 tygodnie zbiórki;
- dziesiątki kartonów;
- szacowana wartość materialna paczki - 15.000 złotych;
- wartość niematerialna- pomoc drugiemu człowiekowi.

Bardzo dziękujemy za Państwa zaangażowanie i pomoc. Udało nam się wspólnie zaspokoić wszystkie potrzeby wybranych przez nas rodzin. Dziękujemy!
Poniżej załączamy relacje z wręczenia paczek:
1) Zapraszamy do przeczytania wrażeń Rodziny (Pani Katarzyna) i Wolontariusza z Weekendu Cudów, w trakcie którego Twoja paczka dotarła do Rodziny.
Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki
Pani Katarzyna z wielkim wzruszeniem i niedowierzaniem patrzyła na kolejne prezenty. Ponieważ w dniu poprzednim został dostarczony najważniejszy prezent - węgiel - nie wierzyła, że jeszcze coś dostanie. Pani Katarzyna pytała "po cichu" wolontariuszy, czy na pewno nie musi za to płacić. Nie chciała wierzyć, że tyle rzeczy dostała od obcych ludzi. Ponieważ jako osoba niewidoma nie mogła sama rozpakować paczek, pomagaliśmy jej i opisywaliśmy znajdowane rzeczy. Słysząc o kolejnych prezentach, które wyjmowaliśmy z paczek, rozpłakała się. Powiedziała, że sąsiedzi twierdzili, że nic poza węglem już nie dostanie. Ucieszyła się słysząc, że otrzymała piękny, ciepły i lekki koc, kilka par spodni dresowych, ciepłe skarpety i kapcie. Z niedowierzaniem słuchała o mikrofalówce wraz z kompletem naczyń do odgrzewania. Nowe radio zostało od razu podłączane do prądu. Bardzo ucieszyła się z lekarstw (maści i środków przeciwbólowych), od razu położyła opakowanie przy łóżku.

Słowo od Rodziny

Bardzo dziękuję za otrzymaną pomoc i za okazane serce przez nieznajomych ludzi starszej, schorowanej kobiecie. Jestem bardzo wdzięczna i życzę wszystkim osobom przygotowującym paczkę zdrowych i pogodnych świąt.
Słowo od Wolontariusza
Bardzo dziękuję za wspaniałą współpracę i bardzo cieszę się, że mogłam brać udział w dostarczeniu tak bogatej i trafionej paczki. Mam nadzieję na spotkanie w przyszłym roku przy kolejnych edycjach Szlachetnej Paczki.
2) Zapraszamy do przeczytania wrażeń Rodziny (Pan Konrad) i Wolontariusza z Weekendu Cudów, w trakcie którego Twoja paczka dotarła do Rodziny.
Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki
Pan Konrad z radością nas powitał i zaprosił do mieszkania. Przy wnoszeniu paczek obecna była mama pana Konrada, która nie mogła się nadziwić, że syn dostał tak mnóstwo rzeczy. Powtarzała, że jedzenia oraz środków czystości wystarczy dla niego na cały rok. Pomimo, że pan Konrad jest osobą bardzo komunikatywną, to trudno mu było wyrazić swoją radość z otrzymanych prezentów. Bardzo cieszył się ze wszystkich otrzymanych rzeczy, a z jego twarzy nie znikał uśmiech. Nie spodziewał się, że otrzyma, aż tak dużo materiałów medycznych i opatrunkowych. Po rozpakowaniu wszystkich otrzymanych paczek, Pan Konrad zastanawiał się, gdzie pomieści otrzymane prezenty. Widać było, że jest bardzo szczęśliwy i wdzięczny darczyńcom.
Słowo od Wolontariusza
Serdecznie chciałbym Państwu podziękować za włączenie się w misję Szlachetnej Paczki oraz przygotowanie i dostarczenie wspaniałych prezentów. Wspólne doręczenie, tak olbrzymiej ilości paczek, było dla mnie wielkim przeżyciem i możliwością obserwowania radości innych osób. W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia życzę Państwu wszelkiej pomyślności, radości oraz szczęścia.
3) Zapraszamy do przeczytania wrażeń Rodziny (Pani Konstancja z rodziną) i Wolontariusza z Weekendu Cudów, w trakcie którego Twoja paczka dotarła do Rodziny.
Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki
Rodzina niecierpliwie oczekiwała na nasz przyjazd. Dziewczynki miały przygotowane piękne laurki z życzeniami, które w trakcie przekazywania paczek wręczyły darczyńcom oraz wolontariuszom. W trakcie spotkania panowała podniosła atmosfera. Cała Rodzina była ogromnie zaskoczona ogromną ilością otrzymanych prezentów. Dziewczynki bardzo się cieszyły, że otrzymały piętrowe łóżko, które dwa dni wcześniej, za pośrednictwem wolontariusza, zostało im dostarczone. Ponadto były szczęśliwie, że otrzymały mnóstwo pięknych ubrań i nie mogły się doczekać, kiedy pójdą w nich do szkoły. Jedynie syn pani Konstancji był onieśmielony i lekko zawstydzony, chociaż jego oczy wyrażały wielką radość. Przy otwieraniu prezentów cała rodzina była bardzo szczęśliwa i cały czas nie dowierzała, że nieznajome osoby mogą przygotować tak wspaniałe prezenty. Temu wszystkiemu towarzyszyły łzy szczęścia pani Konstancji i jej dzieci. Chciałbym podkreślić, że dla całej rodziny, darczyńców oraz wolontariuszy była to chwila pięknych wzruszeń.
Słowo od Wolontariusza
Wielką przyjemnością było z Państwem współpracować w zakresie przygotowywania, a następnie dostarczenia tych wszystkich, wspaniałych prezentów. Państwa ogromne zaangażowanie sprawiło, że otrzymane przez rodzinę prezenty były trafione w 100%. Natomiast z okazji świąt Bożego Narodzenia życzę wszystkim darczyńcom radości, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym Nowym 2020 Roku.

Agnieszka Szatkiewicz - psycholog
Anna Dobrzańska - pedagog