Szkolna pracownia mikroskopowa

Opublikowano: 2022-12-07 16:35, Numer artykułu: 61541 , Autor: Re.Białecka

W ramach projektu LAORATORIUM PRZYSZŁOSCI baza dydaktyczna sali przyrodniczej została wzbogacona o nowoczesne mikroskopy świetlne, wyposażone w kamery  i mikroskop cyfrowy, które  umożliwiają rozwijanie zainteresowań naukowych uczniów podczas lekcji biologii, przyrody i zajęć pozalekcyjnych. Uczniowie doskonalą umiejętność mikroskopowania i poznają techniki wykonywania preparatów mikroskopowych. Samodzielne obserwacje własnej skóry, komórek liścia moczarki kanadyjskiej, ziaren skrobi z bulwy ziemniaka barwionych płynem Lugola, czy żywych pierwotniaków ze szkolnej hodowli sianowej wzbudzają dużo emocji i  wprowadzają uczniów w tajemniczy i piękny świat biologii. Może to właśnie dzięki temu któremuś z naszych uczniów przypadnie rola odkrywcy.

Iwona Malinowska