#Razem na Święta

Opublikowano: 2019-12-10 13:34, Numer artykułu: 18798 , Autor: Re.Białecka

Nasza szkoła przystąpiła do akcji „Razem na Święta”, organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Celem przedsięwzięcia jest zarówno pomoc innym, jak również budowanie wspólnot i kształtowanie odpowiedzialności za drugą osobę.

Działania o charakterze charytatywnym podejmujemy przez cały rok. Jednak w okresie przedświątecznym, kiedy najwięcej osób oczekuje na pomoc, stały się one dla nas szczególne ważne.

W listopadzie i grudniu br. realizowaliśmy następujące zadania:

1.  W okresie od 14 listopada do 6 grudnia w naszej szkole trwała akcja „Onkokartka”. Uczniowie wykonywali własnoręcznie świąteczne kartki dla swoich rówieśników, przebywających na oddziale onkologicznym w poznańskim szpitalu. Dzieci klas 1-3 wykonali kartki podczas warsztatów zorganizowanych w szkolnej świetlicy. W akcję włączyli się również uczniowie klas 4-7, przygotowując kartki podczas godziny wychowawczej lub indywidualnie w domu.

Organizatorka akcji, p. Karolina Paczkowska, dziękuje wszystkim, którzy włączyli się w akcję - wykonane kartki sprawią radość dzieciom, które Święta Bożego Narodzenia spędzą w szpitalu.

2.Zorganizowaliśmy zbiórke darów w ramach ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka 2019. Finał w liczbach: 3 obdarowane rodziny, 3 tygodnie zbiórki, dziesiątki kartonów, szacowana wartość materialna paczki - 15.000 złotych, wartość niematerialna- pomoc drugiemu człowiekowi. Organizator akcji w szkole: p. Agnieszka Szatkiewicz.

3. 2 grudnia 2019 r. zostały przeprowadzone warsztaty "Świąteczne inspiracje - stroik dla Seniora". Warsztaty przeprowadziły: p. Anna Robak, p. Magdalena Stróż.

4. 16 grudnia 2019 r. we współpracy z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną Filia nr 16 zorganizowano "Wigilię dla Seniorów". W programie uroczystości był występ uczniów klasy 2b "Jasełka" oraz wspólny poczęstunek z kolędowaniem. Organizator: Anita Krajnik i Alicja Lewandowska.

5. 16 grudnia 2019 r. zorganizowano imprezę środowiskową "Wspólne kolędowanie"- Organizator: Anita Krajnik, Alicja Lewandowska, Anna Robak, Magdalena Stróż.

6. 6 grudnia 2019 r. uczniowie klasy 7a zebrali wśród uczniów klas 4-8, 105 tabliczek czekolady, które zostaną przekazane do bydgoskich domów usamodzielnienia. Zbiórka tabliczek czekolady odbyła się w ramach programu „Podziel się tabliczką czekolady – zostań św. Mikołajem” Organizator: klasa 7a, p. Katarzyna Wawruk, Małgorzata Kasprowicz.

7. Na przełomie listopada i grudnia 2019 odbyła się wielka zbiórka monet pn. Góra Grosza  (Celem, na który zbierano drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych).

8. W listopadzie zorganizowalismy zbiórkę misiaków, książek, gier i artykułów plastycznych dla dzieci i młodzieży z oddziałów onkologicznych i psychiatrycznych w Bydgoszczy. Organizator: klasa 3a, p. Katarzyna Woźniak, p. Monika Pobutkiewicz-Sałek.