Projekt UE FCHgo!

Nasza szkoła przystąpiła do projektu Unii Europejskiej realizowanego przez Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Projekt FCHgo oferuje szkołom w krajach partnerów projektu - w Danii, Niemczech, Włoszech, Polsce i Szwajcarii wprowadzenie problematyki energii do europejskich szkół poprzez wspieranie edukacji w zakresie odnawialnych źródeł energii i wodoru.
Projekt FCHgo wniesie wkład w szeroko rozumianą naukę o energetyce, proponując nowatorskie podejście do nauczania na temat źródeł energii. Celem jest przekazywanie wiedzy na temat ogniw paliwowych i wodoru, zainteresowanie uczniów i rozbudzenie ich ciekawości tematyką alternatywnych źródeł energii.

koordynator szkolny - Joanna Estkowska