PROJEKT KROKUS

Opublikowano: 2020-02-19 20:42, Numer artykułu: 20913 , Autor: Re.Białecka

Żydowskie Muzeum Galicja jest od wielu lat polskim koordynatorem Projektu Krokus, zainicjowanego przez Holocaust Education Trust Ireland. W tym roku szkolnym uczniowie klas 5 i 6 włączyli się w realizację projektu na terenie naszej szkoły.

W ramach Projektu Krokus uczniowie zasadzili jesienią cebulki żółtych krokusów. Żółte krokusy upamiętniają dzieci – ofiary Holokaustu. Sadzenie krokusów uzupełniają zajęcia, podczas których uczestnicy dowiadują się o tragicznych wydarzeniach II wojny światowej i o Holokauście.

Celem projektu jest uwrażliwienie uczniów na cierpienie jakie niosła ze sobą II wojna światowa, rozbudzanie w uczniach  uczuć patriotycznych- rozwijanie szacunku do historii, kształtowanie postaw takich,  jak wyrozumiałość, tolerancja, empatia, wrażliwości na krzywdę innych.

Realizowany przez nas projekt wpisuje się w priorytety Ministra Edukacji Narodowej na rok szkolny 2019/2020:

Wychowanie do wartości przez kształtowanie postaw obywatelskich i patriotycznych.

Koordynator: Patrycja Sobierajska.