Program edukacyjny ,,Być jak Ignacy"

Opublikowano: 2022-01-09 19:18, Numer artykułu: 48578 , Autor: Re.Białecka

Zainteresowani uczniowie klas VII - VIII biorą udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym pt. "Być jak Ignacy" organizowanym przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. W ramach programu mają okazję zobaczyć i wykonać ciekawe doświadczenia z dziedzin matematyczno – przyrodniczych, tj. chemia, fizyka, przyroda. Młodzież przynależy do szkolnego Koła Młodych Naukowców. Uczniowie mają możliwość przygotowania projektów naukowych i wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie dla kół naukowych.

Celem programu jest popularyzacja polskiej nauki oraz pielęgnowanie pamięci o wybitnych, polskich uczonych. Doskonałym przykładem jest postać patrona programu Ignacego Łukasiewicza - wielkiego, polskiego wynalazcy, pioniera przemysłu naftowego nie tylko w Polsce, ale także na świecie.

Koordynator programu w szkole i opiekun koła: Joanna Estkowska