Powrót dzieci do przedszkola

Opublikowano: 2020-08-26 14:44, Numer artykułu: 30375 , Autor: Re.Białecka

Bydgoszcz, 25. 08.2020 r.

Szanowni Państwo!

W związku z decyzja Ministra Edukacji Narodowej o powrocie dzieci do przedszkoli od 1 września 2020r., zwracam szczególną uwagę na fakt, że Przedszkole nr 31 w Zespole Szkół nr 29 w Bydgoszczy będzie funkcjonowało w zaostrzonym reżimie sanitarnym w oparciu o wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministra Zdrowia.

Otwarcie przedszkola nie oznacza całkowitego powrotu do stanu przed pandemią i tym samym pełnego funkcjonowania naszej placówki; to realna pomoc rodzicom, którzy nie mają możliwości zapewnienia opieki swojemu dziecku z powodów konieczności realizacji stacjonarnej pracy.

Zwracamy szczególną uwagę na obowiązujące obostrzenia sanitarne w przedszkolu. Nowa sytuacja organizacyjna placówki wymaga od nas wszystkich podporządkowania się do określonych wytycznych, ze znacznie ograniczonym dostępem osób z zewnątrz, w tym rodziców i opiekunów. Celem optymalnego dostosowania się do wytycznych /głównie związanych z izolowaniem się od siebie poszczególnych grup/, w nowej formule Przedszkole nr 31 będzie funkcjonowało w godzinach 6.00 – 16.00. Celem zapewnienia wymaganej izolacji społecznej, placówka zastrzega sobie również  możliwość wyznaczenia harmonogramu przyprowadzania dzieci do poszczególnych grup w ściśle wyznaczonych  godzinach, co zapisane jest w procedurze przyprowadzania/ odbierania dzieci.

Zobowiązuję Państwo do zapoznania się z procedurami, podpisanie informacji o zapoznaniu się z obowiązującymi procedurami i podpisanie stosownych oświadczeń.

Informujemy również, że opracowane przez nas procedury uzyskały pozytywną opinię Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bydgoszczy.

W razie pytań i wątpliwości zapraszam do kontaktu telefonicznego,  przez e-dziennik, wysłanie informacji SMS lub mailowo.

Katarzyna Machalińska

dyrektor placówki