Podsumowania akcji "Paczuszka dla maluszka"

Opublikowano: 2023-12-27 11:02, Numer artykułu: 77079 , Autor: A.Fryca

„Paczuszka dla maluszka”

W tym roku nasza szkoła po raz pierwszy włączyła się w bożonarodzeniową akcję „Paczuszka dla maluszka”. Każda chętna osoba mogła zostawić pod choinką (ustawioną przy głównym wejściu do szkoły) paczkę z darami, a w zamian zabrać papierową bombkę.

Zbieraliśmy dary, które 19 grudnia zostały przekazane do Hospicjum Domowego „Pallmed- opieka paliatywna” w Bydgoszczy. Hospicjum opiekuje się dziećmi z zespołami wad wrodzonych, ciężkimi stanami porażenia mózgowego, chorobami nowotworowymi, chorobami metabolicznymi, neurologicznymi. Obejmuje opieką 120 dzieci, w wieku od 0 -18 lat ( 71 chłopców i 49 dziewczynek).

Bardzo dziękujemy uczniom i ich rodzicom za włączenie się w tą piękną akcję i okazane serce.