PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY oraz DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI

Opublikowano: 2020-03-18 12:09, Numer artykułu: 22242 , Autor: Re.Białecka

21 marca - Dzień Kolorowej Skarpetki - Światowy Dzień Zespołu Downa. Data obchodów nie jest przypadkowa – oprócz święta wiosny, ta data dedykowana jest narodzinom ludzi niezwykłych, a także wiąże się z istotą zaburzenia – trisomią 21 chromosomu. Osoby z zespołem Downa w 21 parze chromosomów, mają 3 chromosomy, zamiast 2. Dlaczego skarpetki? Bo chromosomy przypominają kształtem skarpetki.
Podczas Światowego Dnia Zespołu Downa można okazać solidarność z osobami dotkniętymi tą wadą genetyczną. Jesteśmy w domu, ale udowodnijmy, że będąc uczniem, rodzicem, nauczycielem czy innym pracownikiem szkoły, solidaryzuję się i wspieram osoby z zespołem Downa oraz ich rodziny. Załóżcie kolorowe, niepasujące do siebie skarpetki. Namówcie do tego innych członków rodziny. Zróbcie zdjęcie i prześlijcie na adres e-mailowy: rb_informatyka_sp13@wp.pl

Najciekawsze fotografie zostaną opublikowane na stronie internetowej naszej szkoły.

Koordynator akcji w szkole: Renata Białecka