„Paczuszka dla maluszka”

Opublikowano: 2023-12-05 09:33, Numer artykułu: 76009 , Autor: A.Fryca

Nasza szkoła chce włączyć się do bożonarodzeniowej akcji „Paczuszka dla maluszka”, do której zaprasza Fundacja Małych Stópek. Jej adresatami są zaprzyjaźnione instytucje takie jak: domy dziecka, domy małego dziecka, domy samotnej matki oraz hospicja. Ponadto dary ze zbiórki trafiają również do mam w trudnej sytuacji życiowej, oczekujących narodzin dziecka oraz podopiecznych organizacji, których maluchy już pojawiły się na świecie.

Placówką, dla której nasza szkoła zbiera dary jest „Pallmed” – opieka paliatywna (ul. Wilhelma Roentgena 3 w Bydgoszczy). Hospicjum Domowe dla Dzieci opiekuje się dziećmi z zespołami wad wrodzonych, ciężkimi stanami porażenia mózgowego, chorobami nowotworowymi, chorobami metabolicznymi, neurologicznymi. Obejmuje opieką 120 dzieci, w wieku od 0 -18 lat ( 71 chłopców i 49 dziewczynek).

Potrzebne są :

- Środki higieniczne – kremy, szampony, mydła, proszek, płyn do prania.

- Ręczniki kąpielowe.

- Pościel do łóżeczka lub taką 160x200 cm.

- Koce, kocyki.

- Chusteczki nawilżane.

- Słodycze, musy owocowe.

- Kolorowe poduszki itp.

- Pieluchy tetrowe, flanelowe.

- Pampersy.

- Zabawki np. z dźwiękiem.

Dary można przynosić od 5 do 18 grudnia i składać w szkole pod choinką w holu na parterze przy głównym wejściu. Przynosząc dary, można jednocześnie wziąć z choinki specjalną bombkę, która jest symbolem akcji „Paczuszka dla maluszka”.

Po zakończonej zbiórce zebrane dary zostaną przekazane Hospicjum Domowemu dla Dzieci w Bydgoszczy.