Ogólnopolska Akcja Charytatywna "Dzień w Piżamie"

Opublikowano: 2026-06-23 17:16, Numer artykułu: 115716 , Autor: A.Fryca

Dzień w Piżamie solidarni z dziećmi walczącymi z chorobą!!!

Nasza szkoła brała udział w V Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej

 „Dzień w Piżamie,”organizowanej przez Fundację Liczy się Czas”

Celem akcji było wsparcie dzieci przebywających w szpitalach na oddziałach onkologicznych w całej Polsce, zmagających się codziennie z bólem, cierpieniem, stresem, rozłąką z rodziną, szkołą i przyjaciółmi. A piżama to symbol wsparcia małych pacjentów, dla których ten strój jest codziennym ubraniem podczas długiej hospitalizacji.

W dniu 19.06.2026r. uczniowie klas I-III w ramach akcji charytatywnej solidaryzując się z chorymi dziećmi przyszli ubrani do szkoły w piżamach oraz uczestniczyli w biegu w piżamach wokół wyznaczonego terenu szkoły. Uczniowie mieli możliwości obejrzenia i wysłuchania krótkiej prezentacji, która pozwoliła im przybliżyć wiedzę, informacje nt.

„ Dnia w piżamie”i bliżej zapoznać się z problemami swoich rówieśników, którzy walczą z ciężkimi chorobami.

Nasi uczniowie wykazali się dużą empatią i życzliwością.  Udowodnili, że warto pomagać Jesteśmy z Nich bardzo dumni !

Dziękujemy, za każdy grosik wrzucony do puszki, pieniążki zostały przekazane na szczytny cel Fundacji „Liczy się Czas”

Organizatorzy:

Nauczyciele świetlicy SP nr 13

Magdalena Krzemińska

Agnieszka Nalazek

Anna Semeniuk