Ogólnopolska Akcja Charytatywna "Dzień w Piżamie"
Dzień w Piżamie – solidarni z dziećmi walczącymi z chorobą!!!
Nasza szkoła brała udział w V Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej
„Dzień w Piżamie,”organizowanej przez Fundację Liczy się Czas”
Celem akcji było wsparcie dzieci przebywających w szpitalach na oddziałach onkologicznych w całej Polsce, zmagających się codziennie z bólem, cierpieniem, stresem, rozłąką z rodziną, szkołą i przyjaciółmi. A piżama to symbol wsparcia małych pacjentów, dla których ten strój jest codziennym ubraniem podczas długiej hospitalizacji.
W dniu 19.06.2026r. uczniowie klas I-III w ramach akcji charytatywnej solidaryzując się z chorymi dziećmi przyszli ubrani do szkoły w piżamach oraz uczestniczyli w biegu w piżamach wokół wyznaczonego terenu szkoły. Uczniowie mieli możliwości obejrzenia i wysłuchania krótkiej prezentacji, która pozwoliła im przybliżyć wiedzę, informacje nt.
„ Dnia w piżamie”i bliżej zapoznać się z problemami swoich rówieśników, którzy walczą z ciężkimi chorobami.
Nasi uczniowie wykazali się dużą empatią i życzliwością. Udowodnili, że warto pomagać Jesteśmy z Nich bardzo dumni !
Dziękujemy, za każdy grosik wrzucony do puszki, pieniążki zostały przekazane na szczytny cel Fundacji „Liczy się Czas”
Organizatorzy:
Nauczyciele świetlicy SP nr 13
Magdalena Krzemińska
Agnieszka Nalazek
Anna Semeniuk