NARODOWE CZYTANIE - udział naszych uczniów

Opublikowano: 2019-09-11 14:01, Numer artykułu: 15120 , Autor: P.Paradowski

W sobotę 7.09.2019r. reprezentacja naszej szkoły razem z nauczycielem języka polskiego, Patrycją Sobierajską wzięła udział w akcji „Narodowe Czytanie”, które organizowane było w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Bydgoszczy.

W tegorocznej ósmej odsłonie akcji uczniowie usłyszeli „Katarynkę” Bolesława Prusa. Mieli także okazję wziąć udział w quizie na temat polskich nowel, wzbogacić swoją wiedzę na temat autorów. Biblioteka zorganizowała również wystawę książek ze swoich zbiorów. Czas spędzony w bibliotece wzbogacony został słodkim poczęstunkiem oraz niespodziankami. Uczniowie otrzymali specjalny pamiątkowy stempel pieczęci przygotowanej przez Kancelarię Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i rozesłanej do wszystkich lokalnych organizatorów akcji.

„Narodowe Czytanie” jest doskonałą okazją do promowania czytelnictwa, uwrażliwiania na piękno języka polskiego, a także  zwrócenia uwagi na bogactwo polskiej literatury.