Konkurs recytatorski i poezji śpiewanej „Każda chwila jest poezją”

Opublikowano: 2024-04-15 11:43, Numer artykułu: 81673 , Autor: A.Fryca

Pałac Młodzieży w Bydgoszczy po raz 28 zorganizował powiatowy konkurs recytatorski i poezji śpiewanej, w tym roku pt.: „Każda chwila jest poezją”.

Konkurs, skierowany do uczniów klas I-VI, odbył się 3 lutego.

Naszą szkołę reprezentowało następujące grono uczniów:

- Julia Kamińska- Juhnke (klasa 1a)- wiersz pt. „Słoń Trąbalski” autor: Julian Tuwim

- Wiktoria Kopowska (klasa 1a)- wiersz pt. „Zosia Samosia” autor: Julian Tuwim

- Antoni Gawinecki (klasa 1a)- wiersz pt. „Okulary” autor: Julian Tuwim

- Inez Kabat (klasa 3b)- wiersz pt. „Obiecanki- cacanki” autor: Jan Twardowski

- Izabela Komorowska (klasa 4c)- wiersz pt. „Jeż” autor: Hanna Zdzitowiecka

- Weronika Urbaczewska (klasa 6b)- wiersz pt. „Dzieci epoki” autor: Wisława Szymborska

- Maksymilian Krakowski (klasa 4a)- piosenka pt. „Wiosna, ach to ty” z repertuaru: Marka Grechuty

Punktem kulminacyjnym konkursu był Koncert Galowy w wykonaniu finalistów, realizowany w formie widowiska artystycznego, który odbył się 6 kwietnia. Spotkanie zakończyło odczytanie werdyktu jury oraz wręczenie nagród i wyróżnień.

Bardzo milo nam poinformować, że wyróżniono także uczniów naszej szkoły:

w kategorii klas I-III szkół podstawowych wyróżnienie otrzymały: Julia Kamińska- Juhnke oraz Inez Kabat,

w kategorii klas IV- VI szkół podstawowych wyróżnienie otrzymała: Weronika Urbaczewska.

Karolina Paczkowska