KOMUNIKAT DYREKTORA ZS 29 - uruchomienie zajęć

Opublikowano: 2020-05-15 13:22, Numer artykułu: 27329 , Autor: Re.Białecka

Szanowni Państwo!

Informujemy, że Miasto Bydgoszcz przygotowuje się do uruchomienia w placówkach oświatowych zajęć wczesnego wspomagania rozwoju dzieci, rewalidacji i zajęć specjalistycznych dla uczniów posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. Ośrodek Rewalidacyjno Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem oraz Szkoła Podstawowa nr 13 w Zespole Szkół nr 29 w Bydgoszczy będą gotowe do przeprowadzenia zajęć dla naszych uczniów po spełnieniu wymogów sanitarnych.

Zwracamy szczególną uwagę, że placówka będzie funkcjonowała w zaostrzonym reżimie sanitarnym w oparciu o wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministerstwa Edukacji Narodowej. Nadal obowiązują rekomendacje Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji Narodowej o pozostawieniu dzieci w domu.

Otwarcie placówki nie oznacza całkowitego powrotu do stanu przed pandemią i tym samym pełnego funkcjonowania naszej placówki, to realna pomoc rodzicom.

Zwracamy szczególną uwagę na obowiązujące obostrzenia sanitarne w placówce. Nowa sytuacja organizacyjna placówki, w ograniczonych warunkach lokalowych,  nie gwarantuje pobytu dziecka w swojej sali, pod opieką swoich nauczycieli. Uruchomienie placówki w ograniczonym stanie liczebnym dzieci wiąże się także z ograniczoną możliwością korzystania ze stołówki szkolnej (dotyczy ORW) oraz brakiem możliwości przygotowywania przez dzieci posiłków na miejscu. W nowej formule Ośrodek Rewalidacyjno – Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem oraz Szkoła Podstawowa nr 13 będzie funkcjonowało w zmienionych godzinach umożliwiających zachowanie dystansu społecznego. W chwili ostatecznego zgłoszenia ilości dzieci stworzony zostanie specjalny harmonogram przyprowadzania i odbierania dzieci do placówki. W przypadku zwiększania się liczby dzieci, możliwe jest wprowadzenie zmianowości i wydłużenie godzin funkcjonowania placówki w celu zapewnienia czasu na dezynfekcję i wietrzenie sal.

Informujemy również, że placówka jest w trakcie przygotowania sal oraz procedur postępowania spełniających wytyczne epidemiologiczne GIS w celu uzyskania pozytywnej opinii Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bydgoszczy. O ostatecznym otwarciu wyżej wymienionych placówek zostaniecie Państwo poinformowani przez stronę internetową.

W razie pytań i wątpliwości zapraszam do kontaktu telefonicznego,  poprzez stronę internetową placówki i wysłanie informacji SMS lub mailowo.

Katarzyna Machalińska - dyrektor placówki