KOMUNIKAT DYREKTORA ZS 29 - uruchomienie zajęć od 26 maja 2020 r.

Opublikowano: 2020-05-21 16:29, Numer artykułu: 27770 , Autor: Re.Białecka

Szanowni Rodzice,

informuję, że w porozumieniu z organem prowadzącym, podjęłam decyzję o ponownym uruchomieniu funkcjonowania szkoły w zakresie klas I-III szkoły podstawowej od dnia 26 maja 2020r.

Szkoła  będzie czynne w godzinach 8.00 – 16.00 – w tych godzinach placówka będzie pełniła funkcję opiekuńczą-wychowawczą z elementami dydaktycznymi (proces dydaktyczny pozostaje w formule on-line lub proces nauczania kontynuować będziemy w formule on-line w czasie pobytu dziecka w domu).

Uprzejmie informuję, że zgodnie z decyzją organu prowadzącego, nie uruchamiamy jeszcze zajęć rewalidacyjnych ani wczesnego wspomagania rozwoju dziecka realizowanych w bezpośrednim kontakcie dziecka lub ucznia z osobą prowadzącą te zajęcia.  Pozostają one realizowane zdalnie. O terminie uruchomienia innej formy realizacji tych zajęć zostaniecie Państwo poinformowani kolejnym pismem.

W związku z powyższym należy do dnia 22 maja 2020r.– do godz. 13.00 – złożyć deklarację potrzeby przyjęcia dziecka  do szkoły i chęci skorzystania z zajęć opiekuńczych-wychowawczych z elementami dydaktycznymi (nie dotyczy rodziców, którzy złożyli deklaracje w terminie do 21 maja 2020 r.).

Druk deklaracji oraz stosowne oświadczenia są umieszczone na stronie internetowej naszej szkoły:    zs29.edu.bydgoszcz.pl/

Po wypełnieniu deklaracji i oświadczeń i podpisaniu, należy dokumenty zeskanować lub wykonać zdjęcie i przesłać na adres e-mailowy: szkoły zs29@edu.bydgoszcz.pl

Jeżeli jest to możliwe to również istnieje możliwość podpisania deklaracji podpisem zaufanym i przesłania na wskazany wyżej adres e-mailowy lub za pomocą dziennika elektronicznego.

W przypadku braku takich możliwości, należy deklarację złożyć osobiście w sekretariacie placówki, podając podpisaną deklarację przez okno sekretariatu, w godzinach 8.00 – 14.30

Liczba miejsc w szkole będzie ograniczona, zgodnie z wytycznymi Ministra Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego  i organu prowadzącego. Szczegółowa organizacja pracy szkoły zależy od liczby zgłoszonych i przyjętych dzieci.

O ostatecznej decyzji o przyjęciu dziecka do szkoły zostaną Państwo powiadomieni przez dyrektora, najpóźniej do dnia 25.05.2020 do godz. 15.00 przez e-dziennik.

Pierwszeństwo w przyjęciu do szkoły w czasie epidemii mają dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu. W pierwszej kolejności będą to dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Kryterium dodatkowym jest pierwszeństwo dzieci pracowników żłobków, przedszkoli i szkół.

Przypominam, że rodzicowi dziecka, któremu szkoła nie zapewni udziału w zajęciach opiekuńczo-wychowawczych, mimo że rodzic wyrazi taką chęć, będzie przysługiwał dodatkowy zasiłek opiekuńczy.

W tym czasie placówka nie będzie organizowała także żywienia zbiorowego – nie będą wydawane obiady.

W czasie funkcjonowania szkoły będzie obowiązywał rygor sanitarny i szczególne procedury bezpieczeństwa, w tym m. in. przyprowadzania i odbierania dzieci oraz ich pobytu w szkole.

Procedury, które zostały pozytywnie zaopiniowane przez stację sanitarno-epidemiologiczną,  umieszczone są na stronie internetowej szkoły. Wszyscy rodzice są zobowiązani do zapoznania się z nimi i przestrzegania ich.

Informuję także, że dla dzieci nieuczęszczających do szkoły w okresie 27 maja 2020 r.-07 czerwca 2020 r. proces dydaktyczny nadal prowadzony jest z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Szanowni Rodzice,

podejmując decyzję o korzystaniu przez dziecko z zajęć opiekuńczych- wychowawczych w szkole w okresie epidemii, musicie uwzględnić, że podczas przebywania dziecka na terenie szkoły, pomimo stosowanych w placówce procedur bezpieczeństwa i postępowania oraz stosowania środków ochronnych, może dojść do zakażenia dziecka koronawirusem SARS-CoV-19, a także przeniesienia zakażenia na inne osoby, w tym członków najbliższej rodziny.

Jednocześnie zapewniam, że zrobimy wszystko, aby taka sytuacja nie miała miejsca.

Katarzyna Machalińska.