KOMUNIKAT DYREKTORA ZS 29 - data uruchomienia przedszkola

Opublikowano: 2020-05-04 08:38, Numer artykułu: 26452 , Autor: Re.Białecka

Szanowni Państwo,

w dniu 6 maja 2020 r. wchodzi w życie rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 29 kwietnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz.U. z 2020 poz. 780). Rozporządzenie to umożliwia między innymi otwarcie przedszkoli od dnia 6 maja 2020r. Miasto Bydgoszcz na tę chwilę nie widzi możliwości uruchomienia ww. placówek z dniem 6 maja 2020 r. Po zweryfikowaniu możliwości i opracowaniu zasad przyjmowania dzieci do przedszkoli bydgoskich, w tym Przedszkola nr 31, podjęta zostanie decyzja o dacie uruchomienia przedmiotowych placówek, w tym Przedszkola nr 31 w Zespole Szkół nr 29. O tym fakcie poinformuję Państwa niezwłocznie.

Jesteśmy w trakcie przygotowania przedszkola na przyjęcie dzieci. Opracowujemy procedury zgodne z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarenego, Ministra Zdrowia i Ministra Edukacji Narodowej.

W najbliższym czasie zwrócimy się ponownie  Państwa o deklarację potrzeby udziału Waszego dziecka w zajęciach opiekuńczych. Zgodnie z ww. wytycznymi w pierwszej kolejności z przedszkola mogą korzystać dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu, tj.: pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujących zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID 19.

Katarzyna Machalińska dyrektor placówki.