Fizyka-Pasja-Społeczeństwo

Opublikowano: 2020-01-07 11:04, Numer artykułu: 19706 , Autor: Re.Białecka

Zainteresowani uczniowie naszej szkoły z klas VII i VIII uczestniczą w projekcie unijnym  ,,Fizyka–Pasja–Społeczeństwo”, realizowanym przez Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Głównym celem projektu jest rozwijanie zainteresowań naukami przyrodniczymi ze szczególnym uwzględnieniem dziedziny, jaką jest fizyka. Projekt służy poszerzaniu wiedzy z zakresu fizyki i przyrody, podnoszeniu kompetencji i rozwijaniu zdolności młodzieży. Dnia 30 października 2019 r. grupa uczniów z klas VII i VIII wzięła udział w warsztatach eksperymentalnych na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Uczestnicy projektu mieli okazję zmierzyć się z zadaniami doświadczalnymi, sprawdzić swoją wiedzę, poczuć się w roli młodych studentów i poznać specyfikę pracy badawczej.

Organizacja zajęć na Wydziale Fizyki i udział w warsztatach eksperymentalnych jest finansowany z Funduszy Europejskich. Podczas wyprawy naukowej do Warszawy odwiedziliśmy także Centrum Nauki Kopernik, starówkę, zobaczyliśmy Zamek Królewski i Pałac Prezydencki.

Koordynator projektu w szkole: Joanna Estkowska