Felinoterapia

Opublikowano: 2026-06-23 17:12, Numer artykułu: 115715 , Autor: A.Fryca

W ramach zajęć świetlicowych uczniowie z klas I-III wzięli udział w wyjątkowych warsztatach z felinoterapii, prowadzonych przez Panią Aleksandrę Szydłowską posiadającą uprawnienia do prowadzenia zajęć terapeutycznych z udziałem kotów.

Gośćmi spotkania były dwa niezwykłe koty: roczna Phoebe oraz 6-letnia Puma, które szybko skradły serca dzieci.

Podczas zajęć uczniowie poznali zasady właściwego i bezpiecznego obchodzenia się z kotami- dowiedzieli się, jak odczytywać kocie sygnały, kiedy zwierzę potrzebuje spokoju oraz jak prawidłowo je głaskać i pielęgnować.

Dzieci miały okazję aktywnie uczestniczyć w terapii poprzez podawanie kotom smaczków, wspólną zabawę z kocimi zabawkami oraz pielęgnacją związaną z czesaniem czworonożnych przyjaciół.

Wszystkie aktywności odbywały się z poszanowaniem potrzeb i komfortu zwierząt.

Dodatkowo uczniowie w ramach zajęć poznali rasy kotów i ciekawostki o kocim życiu poprzez obejrzenie filmu edukacyjnego. Dzieci uczestniczyły również w zajęciach plastycznych, rysując koty.

Felinoterapia to nie tylko miłe spotkanie z kotami, ale także forma wsparcia rozwoju emocjonalnego i społecznego dzieci. Kontakt z kotami pomaga wyciszyć emocje, redukuje stres, uczy empatii, cierpliwości oraz odpowiedzialności.

Było to pełne radości, ciepła i pozytywnych emocji spotkanie, które na długo pozostanie w pamięci uczestników.

Aleksandra Szydłowska

Magdalena Krzemińska

Agnieszka Nalazek

Anna Semeniuk