Felinoterapia
W ramach zajęć świetlicowych uczniowie z klas I-III wzięli udział w wyjątkowych warsztatach z felinoterapii, prowadzonych przez Panią Aleksandrę Szydłowską posiadającą uprawnienia do prowadzenia zajęć terapeutycznych z udziałem kotów.
Gośćmi spotkania były dwa niezwykłe koty: roczna Phoebe oraz 6-letnia Puma, które szybko skradły serca dzieci.
Podczas zajęć uczniowie poznali zasady właściwego i bezpiecznego obchodzenia się z kotami- dowiedzieli się, jak odczytywać kocie sygnały, kiedy zwierzę potrzebuje spokoju oraz jak prawidłowo je głaskać i pielęgnować.
Dzieci miały okazję aktywnie uczestniczyć w terapii poprzez podawanie kotom smaczków, wspólną zabawę z kocimi zabawkami oraz pielęgnacją związaną z czesaniem czworonożnych przyjaciół.
Wszystkie aktywności odbywały się z poszanowaniem potrzeb i komfortu zwierząt.
Dodatkowo uczniowie w ramach zajęć poznali rasy kotów i ciekawostki o kocim życiu poprzez obejrzenie filmu edukacyjnego. Dzieci uczestniczyły również w zajęciach plastycznych, rysując koty.
Felinoterapia to nie tylko miłe spotkanie z kotami, ale także forma wsparcia rozwoju emocjonalnego i społecznego dzieci. Kontakt z kotami pomaga wyciszyć emocje, redukuje stres, uczy empatii, cierpliwości oraz odpowiedzialności.
Było to pełne radości, ciepła i pozytywnych emocji spotkanie, które na długo pozostanie w pamięci uczestników.
Aleksandra Szydłowska
Magdalena Krzemińska
Agnieszka Nalazek
Anna Semeniuk