Europejski Tydzień Kodowania CODE WEEK

Opublikowano: 2019-10-21 10:12, Numer artykułu: 16685 , Autor: Re.Białecka

Europejski Tydzień Kodowania CODE WEEK
Europejski Tydzień Kodowania to inicjatywa, w ramach której świętujemy kreatywność, rozwiązywanie problemów i współpracę poprzez programowanie i inne działania związane z technologią. Główną ideą stojącą za wydarzeniem jest promowanie programowania poprzez pokazywanie dzieciom, młodzieży i dorosłym sposobów na realizację pomysłów przy pomocy kodu, rozwiewanie wątpliwości i mitów otaczających te umiejętności oraz gromadzenie zmotywowanych uczestników w celu wspólnej nauki. W tym roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w 5 wydarzeniach CODE WEEK:
- "Historia Code Week z Uczymy dzieci programować i...,";
- "Szukamy kodu w codziennych czynnościach z Uczymy dzieci programować i z Zespołem Szkół nr 29 w Bydgoszczy";
- "Kod nie jedno ma imię z Uczymy dzieci programować i Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 16";
- "Tworzymy zakodowane obrazy z Uczymy dzieci programować i Zespołem Szkół nr 29 w Bydgoszczy";
- "Zakodowana matematyka z Uczymy dzieci programować i Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 16".

Realizatorzy: Mirosława Cikorska, Anita Krajnik, Karolina Szczepaniak