Europejski Tydzień Autyzmu w 5 grupie przedszkolaków

Opublikowano: 2021-04-28 12:19, Numer artykułu: 34159 , Autor: Re.Białecka

Od 01.12.20 - 03.12.20 w naszym przedszkolu obchodzony był Europejski Tydzień Autyzmu. Książka autorstwa Charles A. Amenta III "Krzyś jest wyjątkowy. Dla dzieci o autyzmie"  wprowadziła nasze przedszkolaki w tajemniczy świat Krzysia, który uwielbia pizze, kukurydziane chrupki i kąpiele w wannie !:) Zabawy sensoryczne tj. "czarodziejski worek", "dotknij i dopasuj" pokazały dzieciom jak funkcjonują dzieci z autyzmem, które mają zaburzenia odczuwania zmysłów. Dodatkowo dzieci wykonały kilka niebieskich prac plastycznych oraz przypinki, które nosiły podczas pobytu w przedszkolu, pokazując w ten sposób solidarność z osobami z autyzmem.  Na zakończenie niebieskiego tygodnia wszystkie dzieci ubrały się na niebiesko, było wspólne zdjęcie i mnóstwo dobrego humoru.  To był ważny i potrzebny tydzień ! :)

Magdalena Klemensowicz
Marta Kowalska