"Dzień Niewidzialnej Pracy"

Opublikowano: 2024-04-01 19:45, Numer artykułu: 81033 , Autor: A.Fryca

W związku z przypadającym 2 kwietnia "Dniem Niewidzialnej Pracy" chcemy zwrócic uwagę na wartość prac wykonywanych przez wolontariuszy i wolontariuszki, którzy swoim zaangażowaniem zmieniają świat na lepsze.

Wolontariat w ZS nr 29 realizowany jest w różnych formach:

- wspieranie dzieci uczęszczających do świetlicy szkolnej (wolontariusze pomagają młodszym kolegom w odrabianiu lekcji, zachęcają do aktywnego spędzania czasu, grają w gry, proponują ciekawe zabawy)

- wspieranie dzieci w grupach integracyjnych w przedszkolu wchodzącym w skład naszej placówki (wolontariusze są wsparciem w zabawie i nauce, szczególnie dla przedszkolaków ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi)

- pomoc w Ośrodku Rewalidacyjno-Wychowawczym dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem (wolontariusze wspierają uczniów z autyzmem podczas terapeutycznych zajęć grupowych, stanowią ogromną pomoc w rozwijaniu umiejętności społecznych, są modelem do naśladowania)

Wolontariuszami w naszej placówce są uczniowie z klas od IV – VIII oraz dwoje pełnoletnich wolontariuszy. Ci ostatni realizują działania w ORW – przychodzą na zajęcia indywidualne do uczniów z autyzmem, ich pomoc jest ważna dla generalizowania umiejętności uczniów ośrodka.

Dla wolontariuszy działalność w naszej placówce jest drogą zdobywania nieocenionych doświadczeń - rozwijają umiejętność empatii, niesienia pomocy, wrażliwości na potrzeby innych.

Wszystkim Wam serdecznie dziękujemy za Waszą bezinteresowną pracę!

Zachęcamy do obejrzenia filmu promujacego ideę wolontariatu.