Bydgoskie półkolonie 2020

Opublikowano: 2020-06-10 16:44, Numer artykułu: 29128 , Autor: Re.Białecka

Szanowni Rodzice!

Uprzejmie informuję, że wzorem lat ubiegłych Miasto Bydgoszcz realizuje projekt „Bydgoskie półkolonie 2020„.

W tym roku, ze względu na trwający w całym kraju stan zagrożenia epidemicznego, będą one przebiegały zgodnie z procedurami opracowanymi w oparciu o wytyczne GIS, MZ i MEN dla organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży.

Organizatorem wypoczynku w ramach projektu są: Bydgoski Ośrodek Rehabilitacji Terapii Uzależnień i Profilaktyki „BORPA”, „Pałac Młodzieży”, MDK nr 1, MDK nr 2, MDK nr 4, MDK nr 5 oraz 17 placówek oświatowych /w naszej placówce półkolonie nie będą organizowane, ale mogą Państwo aplikować do którejkolwiek z ww. placówek/.

Zostały przygotowane miejsca w 93 grupach dla ponad 1000 uczniów do 13. roku życia. Liczebność grup będzie wynosiła 12 osób (dla dzieci do 10. roku życia) oraz 14 osób (w przypadku osób powyżej 10. roku życia). Uczestnik może skorzystać maksymalnie z dwóch turnusów.

Warunkiem uczestnictwa w półkoloniach jest posiadanie legitymacji szkolnej wystawionej przez bydgoską szkołę, złożenie wypełnionej karty kwalifikacyjnej wraz oświadczeniami oraz przyjęcie do stosowania regulaminu „Bydgoskich półkolonii 2020”. Dokumenty związane z naborem na półkolonie będą przyjmowane od 15 czerwca br.  do 22 czerwca (w MDK-ach i Pałacu Młodzieży zakończenie naboru 19 czerwca).

Tygodniowe turnusy trwają od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00 – 15.00.

Uczestnicy otrzymują w czasie pobytu drugie śniadanie i obiad. Przez cały czas dostępna będzie także woda mineralna

Półkolonie finansowane są z budżetu Miasta Bydgoszczy. Rodzice / opiekunowie prawni zobowiązani są do pokrycia kosztów wyżywienia w wysokości 85 złotych za tygodniowy turnus oraz wyposażenie dziecka w indywidualną ochronę nosa i ust /maseczka/.

Z opłaty za posiłki zwolnieni są rodzice/ opiekunowie prawni dziecka po przedłożeniu stosownego dokumentu/ zaświadczenie, umowa, decyzja /upoważniającego dziecko do bezpłatnego korzystania z posiłków w szkole oraz uczniowie, którym decyzją Prezydenta Miasta Bydgoszczy przyznano stypendium szkolne. oraz uczniowie szkół specjalnych.

Karty kwalifikacyjne wraz z załącznikami do pobrania: https://www.bydgoszcz.pl/edukacja/bydgoskie-polkolonie-2020/

Katarzyna Machalińska dyrektor placówki