Wycieczka do Balczewa

Opublikowano: 2024-04-22 10:17, Numer artykułu: 82021 , Autor: A.Fryca

W czwartek, 18 kwietnia 2024 roku klasy 1 a i 1 b pojechały na wycieczkę do Zakładu Produkcyjnego Plast - Mar w Balczewie. Tam brały udział w zajęciach o tematyce ekologicznej.

Na początku pobytu uczniowie przy specjalnych stanowiskach dowiedzieli się co to są odpady i w jaki sposób je się segreguje. Potem na konkretnych przykładach poznali, które przedmioty można poddać recyklingowi oraz jak wyglądają kolejne etapy przetwarzania odpadów z tworzyw sztucznych do momentu powstania granulatu. Część praktyczna zajęć odbyła się na hali produkcyjnej. Tam dokładnie widzieli, jak powstaje granulat i co można z niego zrobić. Każdy z uczestników dostał w prezencie kolorowe doniczki wyprodukowane na miejscu przez wtryskarkę.

Następnie uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną na temat konieczności dbania o naszą planetę. Spotkanie zakończyło się oglądaniem wystawy ciekawych przedmiotów użytkowych zgromadzonych przez lata przez właściciela zakładu.

Wycieczka była okazją do utrwalenia wiedzy dzieci na temat ekologii. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Jesteśmy pod wrażeniem serdecznego przyjęcia nas przez pracowników Zakładu Plast-Mar.

Joanna Lepa, Katarzyna Woźniak, Karolina Paczkowska