PROGRAM AKTYWNI BŁĘKITNI – SZKOŁA PRZYJAZNA WODZIE

Opublikowano: 2020-06-15 16:04, Numer artykułu: 29346 , Autor: Re.Białecka

,,Aktywni Błękitni” to projekt promujący działania na rzecz edukacji o zrównoważonym rozwoju w gospodarce wodnej. Jego celem jest stworzenie sieci szkół, które systematycznie i planowo będą edukowały w zakresie dbałości o wodę oraz kształtowały nawyki bezpiecznego korzystania z zasobów wodnych i rekreacji wodnej.

Zainteresowani uczniowie Szkoły Podstawowej nr 13 uczestniczyli w podjętych działaniach w ramach Programu Aktywni Błękitni – Szkoła przyjazna wodzie, którego organizatorem jest Państwowe Gospodarstwo Wodne ,,Wody Polskie ”, Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Uczniowie zdobyli wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie roli wody w przyrodzie, sposobów oszczędzania wody, ochrony wód, badania czystości wody, zapobiegania skutkom suszy, bezpiecznego spędzania czasu nad wodą. Program przyczynił się także do wzrostu świadomości ekologicznej uczniów  dotyczącej znaczenia zbiorników wodnych i terenów podmokłych dla środowiska i człowieka.

Szkolny koordynator programu - Joanna Estkowska