"Rowerowy Maj"

Podstawówki na rowery!

Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród uczniów szkół podstawowych. Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii.

Po raz pierwszy nasza  szkoła zgłosiła swój udział w tej zabawie!!

Zasady kampanii są bardzo proste: każdy uczeń, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziane są atrakcyjne nagrody.

Rola rodziców jest kluczowa w powodzeniu kampanii. To na nich spoczywa decyzja o uczestnictwie /pisemna zgoda do wtorku 30.04.2019r./, ale również właściwe przygotowanie dzieci i sprzętu.

W czasie trwania tej kompanii, dzieciom młodszym mogą towarzyszyć  osoby dorosłe, które również wybiorą aktywną formę przejazdu do pracy i zamienią samochód na rower.

Akcja rozpoczyna się 06.05.2019r.

Bądźmy aktywni!!

Koordynatorzy:  Katarzyna Woźniak,  Piotr Paradowski