Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych

1 marca 2019 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w obchodach Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych. Został on zorganizowany przez Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki oraz Instytut Pamięci Narodowej.

Młodzież wzięła udział w III Bydgoskim Teście Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych, który odbył się pod patronatem Wojewody Kujawsko-Pommorskiego.

Swą wiedzę na temat antykomunistycznego podziemia niepodległościowego sprawdzali uczniowie szkół z województwa kujawsko-pomorskiego (41 uczestników z 17 szkół).

Miło nam poinformować, iż uczeń naszego gimnazjum Tobiasz Kacperski został laureatem III miejsca i otrzymał nagrody z rąk Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza oraz Naczelnika delegatury IPN w Bydgoszczy Edyty Cisewskiej.

Edukacyjny charakter wydarzenia dopełniło zwiedzanie wystawy poświęconej żołnierzom niezłomnym, pokaz filmu „Polska szuka bohaterów” oraz prelekcja dr Alicji Paczoskiej-Hauke na temat prac poszukiwawczych prowadzonych na terenie cmentarza komunalnego w Bydgoszczy.

Jarosław Pilich