BohaterON

Z ogromną radością społeczność Zespołu Szkół nr 29 informuje, że nasz udział w akcji  „BohaterON - Włącz historię” zakończył się sukcesem. Już w sierpniu zgłosiliśmy się do fundacji, która jest organizatorem tego przedsięwzięcia. Wypisaliśmy i wysłaliśmy ponad 120 kartek dla Powstańców Warszawskich. W akcję włączyli się nie tylko nasi uczniowie, ale również rodzice i nauczyciele. Szczególną grupą naszych podopiecznych są przedszkolaki, które uczestniczyły w zajęciach poświęconych Powstaniu Warszawskiemu, a po nich ochoczo wykonały laurki dla Powstańców.

Bardzo cieszymy się, że mogliśmy w ten sposób podziękować i złożyć hołd tym niezłomnym Bohaterom, którzy swoją młodość poświęcili, byśmy teraz mogli żyć
w wolnej, niepodległej Polsce. Ich duma, odwaga, wierność ideałom i honor były silniejsze od strachu o własne życie.

Nasza placówka pierwszy raz brała udział w tym niezwykłym przedsięwzięciu, ale już teraz wiemy, że z pewnością wpisze się ono na stałe w kalendarz naszych działań.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy za liczny udział w tej pięknej akcji.

Koordynator – Ewa Wolska